Pití jako základ hubnutí !

22.04.2013 10:11

VODA...je to věc kterou máme neustále k dispozici a přitom je u mnohých lidí neustále podceňována. Dle mé zkušenosti a dle všech odborných studií a článků se nemůžete snažit opravdu zhubnout aniž by jste dodržovali správný pitný režim.

 

Nejprve bych ráda uvedla, že nejlepším co můžete pít je čistá voda (např. z kohoutku) a nebo čisté,neoslazené čaje. Myslím že každý z vás, kdo se snaží zhubnout, už dávno pochopil, že nějaké slazené nápoje jako jsou Coca-cola, Nestea, Džusy, Sladké minerálky nebo dokonce energetické nápoje nemají ve zdravém životním stylu žádné místo... Jsou přehnaně sladké a to opravdu neni pro naše tělo dobré, natož aby nám to dodalo potřebné množství tekutin a hydratovalo nás to. 

 

Všude na internetu se dozvíte, že člověk by měl vypít 2,5 až 3 litry tekutin denně....no jo ale už se nikdy nedozvíte, že by se to správně mělo počítat podle váhy člověka...je logické, že jiné množství tekutin bude muset přijmout člověk, který váží 80kg a nebo člověk který má 50kg i s postelí :D :) . Takže pokud si to chcete vypočítat přesně na vaše tělo tak by jste měli počítat 30 ml na 1kg váhy...bude se vám to zdát málo..mě třeba vyšlo 1,8 litru za den ale je to pouze to základní, když nesportujete a nebo se nijak nehýbete...

 

Pokud sportujete tak za každou hodinu aktivity vypotíte přibližně litr tekutin takže je logické že o takové množství svůj příjem musíte zvýšit....Takže když si půjdu na hodinu a půl zaběhat tak bych měla svůj denní příjem tekutin zvýšit o litr a půl :) celkem snadná rovnice ne ;) ... a další věc se kterou musíte počítat je, že když je venku 30° tak toho hodně vypotíte jen díky vysoké teplotě...takže přes léto je potřebné pít daleko více než v zimě.

 

Ale na co musíme také myslet, jsou naše ledviny. To ony právě zpracovávají všechny tekutiny co přijmeme. A aby jsme je nezatěžovali a nepřidělávali práci zbytečnostmi, měli by jsme mít na paměti že ledviny v klidovém stavu zpracují za hodinu maximálně 0,4 litru tekutin. Takže takové to, že celý den skoro nepijete a pak do sebe nalijete třeba litr vody je pro ledviny neskutečná zátěž. Takže pít ale pravidelně!